START

HISTORIA

BURSZTYNOWA KOMNATA

PODZIEMIA

GALERIE

FILMY

CZAT

LINKI

KONTAKT

ARTYKUŁY

stat4u
Jak strona wykorzystuje dla Twojego dobra ciasteczka COOKIES - zapoznaj się z taką polityką. COPYRIGHT 2010-2017 www.ZabytkowyPaslek.pl Celem tej strony jest promocja miasta  i propagowanie wartości historycznych, które mają związek z zabytkami Pasłęka.
Ostatni temat na naszym czacie to:   POSZUKIWANIE SKARBÓW, BURSZTYNOWA KOMNATA Kroki do znalezienia skarbu : 1. Znalezienie dokumentu lub wskaziciela. 2. Weryfikacja dokumentu lub ustnego wskazania 3. Wszelkie niezbędne prawne pozwolenia oraz     zabezpieczenie siebie. Jeśli ktoś z Twojej rodziny posiada informacje z końca II wojny światowej dotyczące  przywozu jakichś skrzyń  bądź wejść  do podziemii - napisz do mnie :  redakcja@zabytkowypaslek.pl Być  może  posiadasz inne ciekawe informacje, jakieś pamiątki, stare dokumenty dotyczące Pasłęka. Zapraszam do kontaktu ze mną.

OBÓZ JENIECKI z I WŚ

Widać nas na: Fan Page - Kliknij TUTAJ Profil Facebooka - Kliknij TUTAJ Celebryta w Pasłeku ?

A niech mnie... :D Mój zespół wokalny z liceum. BALBINKI. Za fotografem schowana prawdopodobnie moja siostra Ela Jundziłł (obecnie Marszałkowska), dalej od lewej Danusia Sekuła, Helena Biernacka, Sabina Zagórska, Basia Bujewicz. W czarnym garniturze Zbyszek (?) Kędzierski. Z aparatem fotograficznym Stefan Kacperski, fotograf i muzyk. Ten pan po prawej jeszcze nierozpoznany ale na pewno był członkiem zespołu muzycznego PDK. Zdjęcie zrobione przy orle, 1 maja 1970 (a może 1971) na Placu 1000-lecia. Zespół czeka na swój występ. Z tyłu słynna NYSA Powiatowego Domu Kultury :D której kierowcą był nie mniej słynny pan Franek, niespotykanie miły człowiek.

                                     - Grzegorz Jundziłł

Ogólniak w Pasłęku kończył aktor - jak się nazywał nie pamiętam bo nie był zbyt znany. Był na spotkaniu w internacie w latach 60-ych wtedy był zatrudniony w teatrze w Szczecinie. Wspominał Olbrychskiego, bo razem studiowali w Warszawie. Może pan profesor Paździor go pamięta, bo on organizował to spotkanie. Oczywiście nie wiem czy to on na tym zdjęciu, bo jest dość niewyraźne.

                               - Zbyszek Dziewiałtowicz

Franek Naruszko jeździłem z nim Reszel -Olsztyn jako osoba towarzysząca bratu - brat się udzielał kulturalnie w PDKu - stare dzieje, stare dzieje!!!!!

                               - Zbyszek Dziewiałtowicz

 Na zdjęciu rozpoznaję Sabinę Zagórskę (Sabina Białowicz) i Helenę Biernacką.

                               - Wanda Woźny

 A za fotografem to chyba ja

                               - Maria Bieganski