START

HISTORIA

BURSZTYNOWA KOMNATA

PODZIEMIA

GALERIE

FILMY

CZAT

LINKI

KONTAKT

ARTYKUŁY

stat4u
Jak strona wykorzystuje dla Twojego dobra ciasteczka COOKIES - zapoznaj się z taką polityką. COPYRIGHT 2010-2017 www.ZabytkowyPaslek.pl Celem tej strony jest promocja miasta  i propagowanie wartości historycznych, które mają związek z zabytkami Pasłęka.
POSZUKIWANIE SKARBÓW, BURSZTYNOWA KOMNATA Kroki do znalezienia skarbu : 1. Znalezienie dokumentu lub wskaziciela. 2. Weryfikacja dokumentu lub ustnego wskazania 3. Wszelkie niezbędne prawne pozwolenia oraz     zabezpieczenie siebie. Jeśli ktoś z Twojej rodziny posiada informacje z końca II wojny światowej dotyczące  przywozu jakichś skrzyń  bądź wejść  do podziemii - napisz do mnie :  redakcja@zabytkowypaslek.pl Być  może  posiadasz inne ciekawe informacje, jakieś pamiątki, stare dokumenty dotyczące Pasłęka. Zapraszam do kontaktu ze mną.

OBÓZ JENIECKI z I WŚ

Widać nas na: Fan Page - Kliknij TUTAJ Profil Facebooka - Kliknij TUTAJ Kim są dworcowe dzieci ?
Miejsce na Wasze  komentarze :

Tom Bec Z ciekawostek dotyczących pasłęckiego dworca można przypomnieć taką, że "zagrał" on w takim filmie (od 1.17.00 do 1.17.48) https://www.youtube.com/watch?v=J312pz4kU4I

Wiesław Zenon Śliwka Trzy ciekawostki związane z filmem. Na większości miejskich ujęć widzimy zabudowę Starego Miasta w Ornecie. Podczas oglądania filmu nie zwracamy na takie szczegóły uwagi ale w dwóch następujących po sobie ujęciach, kiedy bohaterowie wybiegają z drzwi dworca na peron, znacząco maleje ilość statystów wysiadujących na ławkach. Mężczyzna, który jako jedyny pozostał na ławce to nieżyjący już mój kolega Jerzy Sadowski. Do tej roli został poproszony przez reżysera.

Dariusz Czarnecki Dodam przy okazji, że Pasłęk i Stare Miasto "grało" również w Stacyjce...